Salone del Mobile 2018

Mediolański hołd dla designu. Targi, podczas których przewraca się do góry nogami wyobrażenie o wnętrzarskich ekspozycjach. Postaraliśmy się uchwycić najciekawsze motywy na ścianach, ale też mogliśmy okazję przyjrzeć, jak wystawiają się włoskie firmy - giganci meblowi, np. Gruppo Tomasella. 

Motywy egzotycznej roślinności dalej świecą triumfy, te powyżej są pokazane w ciekawym, nieoczywistym wariancie.Trochę jak fotografia ze starej książki.

Poniżej ciekawy przykład wnętrza, które pomimo nieoczywistego połączenia zachwyca spójnością.

Często powtarzał się też motyw tropikalnego chrząszcza. Prosta tapeta w nieregularne pasy z motywem wędrujących owadów, w połączeniu z wyjątkowym oświetleniem zrobiła na nas duże wrażenie. Trzeba przyznać, że w insektach kryje się jakieś niedocenione piękno, wykorzystanie go we wnętrzu jest świetnym pomysłem.

   

Nie mija moda na motywy iluzjonistyczne, takie jak ten poniżej. Motyw inspirowany antyczną kolumnadą pomaga stworzyć wnętrze o niezwykłej głębi. Zwróćcie uwagę na znakomite odwzorowanie załamujących się promieni światła.

Poza trendami na Salone Del Mobile dało się też zauważyć polskie firmy produkujące meble i ich wizję wystawiania swojego produktu na tej kluczowej dla designu imprezie.

FAMEG - Fabryka Mebli Giętych z Radomska ma 135 lat tradycji

PAGED i ich innowacyjny produkt - wodoodporne krzesło drewniane

COMFORTY: Klasa sama w sobie

fot. Ernest Winczyk

Ornante ma już za sobą debiut na lokalnym podwórku. Wzięliśmy udział zarówno w prestiżowej imprezie targowej 4 Design Days w Katowicach, jak i lokalnej inicjatywie ”Dizajn po Naszymu” organizowanej przez Wyższą Szkołę Techniczną. Każde z tych wydarzeń było okazją do zaprezentowania szerszej publiczności naszej idei dekoracji ścian. Udział w 4 Design Days był dla nas udanym debiutem, który zaowocował wyróżnieniem naszego stoiska w konkursie StandOUT organizowanego przez portal Exspace.pl. Celem tego plebiscytu było zwrócenie uwagi na stoiska targowe, które wyznaczają trendy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Wyróżnienie dla stoiska Ornante zostało przyznane głosami użytkowników portalu Exspace - jest to dla nas wielki zaszczyt.

Dziękujemy za każdy oddany głos

TAGI Ornante, targi