Fresk ścienny w mariażu żółci z szarością– czyli kolory roku Pantone 2021 i ich historia część 2

Instytut Pantone jak kolor 2021 roku wybrał połączenie dwóch barw - PANTONE 17-5104 Ultimate Gray oraz PANTONE 13-0647 Illuminating – w tłumaczeniu przedstawionym przez polski oddział marki jest to uspokajający szary i słoneczna żółć. Jak co roku wydarzenie było śledzone przez miliony fanów na całym świecie i setki marek, które natychmiastowo postanowiły przekuć trend w konkretne działanie. Dlatego też w nowych kolekcjach Prady czy Kenzo, można odnaleźć sporo tych kolorów, tak samo jak u czołowych designerów czy architektów wnętrz.

Pod płaszczem niewątpliwej wartości estetycznej, jak co roku, ukryta została również idea – tym razem jest to bardzo konkretna odpowiedź na dzisiejsze czasy i ich potrzeby. Przyjrzymy się bliżej tym dwóm kolorom, ich zastosowaniu we wnętrzach oraz roli, którą może odegrać fresk ścienny.

Szary manifest spokoju - Pantone 17-5104


Uspokajający szary to przede wszystkim siła spokoju, manifest przetrwania, mocne filary, których zadaniem jest napawanie spokojem i natchnieniem do wyczekiwania lepszych czasów. Sam przedstawiciel marki wypowiada się o tym kolorze w następujący sposób

Ultimate Grey (Pantone 17-5104) opowiada o sile i odporności – mówi Leatrice Elseman, dyrektorka wykonawcza Instytutu Kolorów Pantone – Jeśli myślimy o tym w kategoriach natury, to jest to kolor kamyków na plaży, skał i kamieni, które są wokół nas od milionów lat i nie znikną w najbliższym czasie. Szary oznacza hart ducha, coś, czego możesz się trzymać, zawsze będzie tam dla ciebie.

Uspokajający szary jest więc solidnym filarem, który ma podtrzymywać nas na duchu podczas niewątpliwie trudnego okresu jakim jest pandemia COVID 19.

Zastosowanie Ultimate Gray we własnym wnętrzu jest dosyć proste, ponieważ jest to perfekcyjne tło i baza dla wielu kompozycji. Przede wszystkim jest to kolor, który świetnie współgra z wieloma innymi barwami. Jeżeli chcesz postawić, na modny ostatnio trend, o którym pisaliśmy w zeszłym miesiącu tj. japandii to uspokajająca szarość będzie bardzo dobrym wyborem do sypialni - doda sporo przytulności i idealnie będzie pasować do pozostałych barw z tej palety kolorystycznej - bieli, czerni i beżu. Kolor można zastosować do podłogi wybierając modne ostatnio posadzki żywiczne lub szare naturalne deski, jednak pełen efekt uzyskamy używając Ultimate Grey na ścianie - tu z pomocną dłonią przychodzi nasz fresk ścienny, który pozwoli Wam stworzyć unikalną kompozycję i dopasować się do dowolnego stylu.

Uspokajająca szarość sprawdzi się równie dobrze w łazience, gdzie trendy wskazują na dominację kolorów płynących z natury. Brutalny beton, naturalny kamień perfekcyjnie sprawdzą się w połączeniu z dobrze dobranym freskiem ściennym, którego parametry pozwalają na użycie go w łazience bez wątpliwości o jego ekspozycję na wilgoć.

Słońce, nadzieja, żółty.


Żadna gwarancja wytrzymałości filarów nie posiada wartości, gdy nie idzie w parze z nadzieją, pozytywnym spojrzeniem na przyszłość, z chęcią życia i uśmiechem, który napawa optymizmem! Nie bez przyczyny do Ultimate Grey został dobrany kolor PANTONE 13-0647 Illuminating, ponieważ to ich mariaż jest przekazem, który Instytut Pantone chce komunikować w tym roku. Co jednak oznacza sama słoneczna żółć? Przeczytajmy co do powiedzenia ma Leatrice Elseman, dyrektorka wykonawcza Instytutu Kolorów Pantone. – Żółty oznacza nadzieję, pozytywność i coś, na co można czekać. Jak niebo w pięknym dniu – mówi Eisman – Widzimy światło przed nami, zachowajmy dodatkowo spokój, który daje Ultimate Grey. Jeśli będziemy cierpliwi i optymistyczni, dojdziemy tam, gdzie chcemy.

Wnętrza, w których znacząco odczuwalna jest nutka swobodnego stylu boho, ekstrawaganckiego art deco czy też wyrafinowanego glamour będą wyjątkowo zachwycone wyborem Illuminating jako jednego z dwóch kolorów 2021.

Chcąc go wdrożyć w jakimś aspekcie swojego wnętrza warto zastanowić się nad dodatkami - kolor jest intensywny i świetnie nada się do rozbudzania przestrzeni o bardziej stonowanych barwach. Łatwo będzie przemycić słoneczną żółć do wnętrza poprzez meble - tapicerowane fotele, krzesła, kanapy. Również wszelkie dodatki tekstylne jak okrycia czy koce będą świetne w tym wypadku.

Posłowie

Liczymy na to, że nasz artykuł zdecydowanie wskazał Wam jak stosować kolory roku 2021 Patone oraz w dużym skrócie przedstawił Wam skąd właściwie afirmacja tego wydarzenia. Jeżeli interesuje Was implementacja ich do swojego wnętrza fresk ścienny Ornante będzie dla Was perfekcyjnym rozwiązaniem! Pamiętajcie tylko, że kolor zmienia się co roku, a w Waszym wnętrzu najważniejsze jest to, żebyście czuli się w nim dobrze i odczuwali przyjemność z obcowaniam ze sztuką – a w tym możemy Wam pomóc niezależnie od tego czy połączenie szarości z żółcią trafia Wasz gust!

Tutaj możecie przeczytać pierwszą część artykułu, która mówi wiele o historii Pantone.