Ornante Echo czyli nanotechnologia w służbie dekoracji

Wyobraź sobie transparentny arkusz, stworzony w oparciu o nanotechnologię, którego silikonowa powłoczka - grubości pajęczyny - charakteryzuje się tym, że przenosi dowolne obrazy na dowolne powierzchnie.

Ornante Echo jest tak cienkie, a jednocześnie wytrzymałe jak pajęcza nić.

Jego tajemnicą jest warstwa nośna, która ma tę właściwość, że inkorporuje farby do swojego wnętrza i staje się matrycą, która przenosi obraz na wybrane podłoże.

Możesz wybrać cokolwiek - zdjęcie z wakacji, wektor, zdjęcie stockowe, dosłownie każdy obraz. Wszystko to działa trochę jak kalka - grafika jest nanoszona na cienką silikonową siateczkę arkusza w lustrzanym odbiciu, a następnie jest umieszczana na wybranej płaszczyźnie.

Przykłąd zastosowania Ornante Echo na dwóch powierzchniach. Na środku elastyczne płótno na który został naniesiony obraz. Po bokach elementy obrazu zostały naniesione na betonową ścianę dając efekt poszerzenia obrazu na płótnie.

Ornante Echo to technika zimnego transfer dowolnych motywów graficznych na dowolną powierzchnię w dowolnym wnętrzu lub na zewnątrz. Magiczne działanie zimnego transferu polega na pokryciu powierzchni na którą przenosimy motyw graficzny specjalnym klejem Ornante i następnie przyklejeniu warstwy nośnej Ornante Echo z grafiką do pożądanej powierzchni, którą chcemy udekorować. Transparentna silikonowa warstwa spaja się z płaszczyzną w jedną, niewyczuwalną całość. Przeniesiony w ten sposób motyw graficzny po wierzchnim zabezpieczeniu, staje się wyjątkowo trwały i sprawia wrażenie malowidła ściennego.

Przykład zastosowania Ornante Echo w kuchni. Motyw graficzny kwitnącej wiśni został naniesiony na ścianę oraz elementy drewniane zabudowy kuchennej.

Ornante Echo oferujące technologię transferu na zimno bez użycia wody jest rozwiązaniem nowatorskim i mało znanym na świecie. W pierwszej chwili można wyobrazić sobie w ilu branżach wynalazek ten mógłby mieć zastosowanie. Biorąc pod uwagę architekturę wnętrz można np. używać go do dekorowania ścian, elewacji, powierzchni szklanych (paneli szklanych, powierzchni typu lacobel), powierzchni betonowych, fornirowych, gipsowych, płytek ceramicznych, a nawet drewna. Nieograniczone możliwości daje także wykorzystanie papieru transferowego we wzornictwie użytkowym czy szeroko pojętej branży reklamowej.

Przykład zastosowania Ornante Echo w przestrzeni biurowej. Ten wyjątkowy materiał znakomicie instaluje się na powierzchniach chropowatych takich jak płyty betonowe.

Ta innowacyjna na światową skalę technologia znajduje zastosowanie w produkcie ORNANTE ECHO, który jest dedykowany do wnętrz i na zewnątrz. Dzięki możliwości powielenia danego motywu ze ściany na różnych innych powierzchniach we wnętrzu w ramach delikatnych akcentów albo “total look’u” ORNANTE ECHO nadaje się idealnie do osiągnięcia niebanalnych rezultatów. Zaskakującym walorem tego produktu jest to, że znakomicie stapia się on z powierzchnią, na którą jest nakładany, tworząc integralną całość..

Efekt jedwabnej chusty

Na zakończenie chcielibyśmy pokazać Wam jedną z naszych realizacji ORNANTE ECHO, która dała wyjątkowo ciekawy rezultat. Chociaż był to raczej niewielki projekt, podjęliśmy się go z taką samą pasją jak w przypadku tych dużych i wymagających. Nasze zadanie polegało na pokryciu grafiką blatu szklanego stolika kawowego, z tym zastrzeżeniem, że mieliśmy do czynienia z meblem ogrodowym, co wymusiło zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Produkt ORNANTE ECHO jest dedykowany do powierzchni wewnątrz budynków, które nie są narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu nie standardowemu projektowi mogliśmy się przekonać jak ORNANTE ECHO sprawdzi się na szklanej powierzchni na zewnątrz. Żeby nadać powierzchni z grafiką odpowiednią wytrzymałość zastosowaliśmy specjalną dodatkową warstwę zabezpieczenia. Tym samym mieliśmy absolutną pewność, że szyba z grafiką będzie odporna na czynniki atmosferyczne i przede wszystkim użyteczna - będzie można ją także w razie potrzeby bez problemu myć.

Bardzo nas ucieszyła reakcja naszej Klientki, której przygotowany przez nas blat skojarzył się z jedwabną chustą. Naszym zdaniem, jest to bardzo trafne określenie, a Wy jak sądzicie ?

Przykład zastosowania technologii zimnego transferu Ornante Echo na szklanej powierzchni. Obraz (lewo góra) przedstawia projekt graficzny, który zostanie przeniesiony na szklany blat stołu. Obraz (lewo dół) przedstawia zdjęcie szklanego blatu z naniesionym obrazem wykonane na tle białej ściany. Obraz po prawej stronie przedstawia szklany blat z naniesioną grafiką ukazując transparentność grafiki oraz efekt jedwabnej chusty.