Współczesny fresk na Warsaw Home 2019

Tegoroczna edycja jednego z największych i najważniejszych wydarzeń w polskim wnętrzarstwie - targi Warsaw Home 2019 są już za nami. Wraz ze Sztuka Wyboru i my mieliśmy okazję zaprezentować nasze produkty. W tym roku współczesny fresk „Forest of Begining” z kolekcji Ornante Cosmopolita znalazł się jako wykończenie drzwi przesuwnych. Chcieliśmy też podziękować firmie Sztuka Wyboru za umożliwienie nam ekspozycji naszych produktów.

Podczas targów również przyglądaliśmy się trendom, nowym, innowacyjnym produktom oraz wspaniałym aranżacją na światową skalę. Podziwiając różnorodne projekty narodził się pomysł, aby „ubrać” je we współczesne freski. Zadanie to było bardzo inspirujące, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami jego efektami.

Wzór „Tirana” z kolekcji Ornante Cosmopolita idealnie wpisuję się w elegancką stylistykę. W tym wnętrzu zarówno złota kolorystyka dodatków jak i biało-beżowe żyłki na wzorze płytek, nawiązują do barw we wzorze. Dzięki temu całość aranżacji jest spójna, a wprowadzenie fresku nadaje mu indywidualnego charakteru. Ponadto poziome linie faktury Fino Linea optycznie powiększają pomieszczenie.

Przed | Po – wzór „Tirana” Kolekcja Ornante Cosmopolita dzień. 

Wzór „Manila” z kolekcji Ornante Cosmopolita podkreśla kolorystykę wyposażenia i sprawie, że tworzy się płynne przejście pomiędzy nimi a pozostałymi materiałami wykończeniowymi wnętrza. Dynamizm wzoru współgra z delikatnością faktury Fino Cielo. Manila to idealne uzupełnienie zarówno klasycznych, inspirowanych art deco wnętrz, jak i nowoczesnej stylistyki.

Przed | Po – wzór „Manila” Kolekcja Ornante Cosmopolita 

Jasna i żywa kolorystyka fresku „OWD_ORE_4-1” z kolekcji One Wall Design nawiązuje do tkanin obiciowych mebli. Wnętrze staje się jaśniejsze i bardziej dynamiczne. Ponadto wzór bazuje na efekcie „starej zniszczonej ściany” wprowadzając ciekawe zróżnicowanie do pomieszczenia. Idealnym uzupełnieniem fresku jest łagodna faktura Fino Cielo. Wzór będzie dobrze komponował się w klasycznych wnętrzach, nadając im oryginalny klimat.

Przed | Po – wzór „OWD_ORE_4-1 ” Kolekcja One Wall Design. 

Wzór „DR_04-2” z kolekcji Double Room sprawia wrażenie jakby został stworzony do tego wnętrza. Kolorystyka, jak i sam motyw graficzny harmonizują z jasnym drewnem, marmurem o jasnych żyłkach oraz elementami mebli. Wprowadzenie poziomych linii faktury Fino Linea uspokaja dynamiczny wzór. Fresk stanowi uzupełnienie i świetnie sprawdzi się jako podkreślenie kolorystyki pozostałych elementów wnętrza.

Przed | Po – wzór „DR_04-2 ” Kolekcja Double Room. 

Wzór „DR_08-2” z kolekcji Double Room nadaje wymiarowość pomieszczeniu. Jego żywe barwy stanowią wyrazisty akcent w każdym wnętrzu. Fresk ten udynamiczni odbiór łazienki, a zastosowanie subtelnej faktury Fino Cielo nie przytłacza całości. DR_08-2 idealnie wpasuje się we wnętrza o stonowanej kolorystyce.

Przed | Po – wzór „DR_08-2” Kolekcja Double Room.  

Tajemnicza kolorystyka wzoru „OWD_VES_3-2” z kolekcji One Wall Design stanowi spójny element wraz z wyposażeniem. Ekspresyjny motyw podkreślą łagodne łuki faktury Fino Arcus, jakby delikatnie wprawiając liście w ruch. Fresk ten to idealne rozwiązanie do ciemnych wnętrz, aby podkreślić nastrojowy klimat lub w jasnych, jako ciekawy akcent.

Przed | Po – wzór „OWD_VES_3-2 ” Kolekcja One Wall Design. 

Zróżnicowanie motywu graficznego „OWD_QUS_10-2” z kolekcji One Wall Design podkreśla faktura Fino Cielo, nadając głębi efektowi „pęknięć na ścianie”. Romantyczna kolorystyka staje w opozycji do ciemnej ściany, sprawiając wrażenie rozświetlenia. Wzór dla uzyskania interesującego i oryginalnego efektu, świetnie odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach, jak i eklektycznych.

Przed | Po – wzór „OWD_QUS_10-2 ” Kolekcja One Wall Design. 

Obłe kształty ceramiki łazienkowej powtarzają się we wzorze Fatamorgana z kolekcji Ammadora&Ornante, które dodatkowo podkreśla faktura Grano Stormo. Fatamorgana rozświetli ciemne wnętrza, a dzięki stonowanej kolorystyce idealnie się w nie wpasuje.

Przed | Po – wzór „Fatamorgana ” Kolekcja Ammadora&Ornante.  

Wzór Gambela z kolekcji Ammadora&Ornante wysuwa się na pierwszy plan, równocześnie współgrając z otaczającą go paletą barwną. Jego dynamizm podkreślają półokrągłe fale faktury Grano Parabol, wprawiając w ruch statyczne, geometryczne ramy, które w swym wnętrzu kryją delikatność drobnych form. Fresk ten to wspaniałe wykończenie dla jasnych wnętrz, inspirowanych etniczną stylistyką czy bardziej nowoczesnych.

Przed | Po – wzór „Gambela ” Kolekcja Ammadora&Ornante. 

Warsaw Home, jak każde wydarzenie, na którym mamy możliwość się pojawić jest dla nas wyjątkowe i staramy się czerpać z niego jak najwięcej inspiracji. Tym razem również chcieliśmy podzielić się z Wami z jaką łatwością można odmienić każde wnętrze za pomocą naszych fresków i nadać im niepowtarzalny charakter. Nie tylko na ścianach, ale również na innych elementach stałych takich jak drzwi.